«Програма по ліквідації хлорфторвуглеводнів, які, потрапляючи в навколишнє середовище, негативно позначаються на озоновому шарі Землі, вже дозволила знизити споживання цих речовин в країні на 34%», - йдеться в повідомленні.
Мета першої фази бразильської програми, яка передбачала скорочення їх використання на 35% до 2020 року, відповідно до умов Монреальського протоколу, наразі майже досягнута.
Фреони використовуються як робоча рідина в холодильниках, кондиціонерах і для виробництва наповнювачів для м'яких меблів. Поступово вони заміщаються менш шкідливими речовинами.
Друга стадія бразильської програми, яка почнеться з січня 2021 року, спрямована на вилучення 51,6% цих речовин з виробничих ланцюжків. Очікується, що до 2040 року фреони будуть повністю заборонені для використання в Бразилії.
Монреальський протокол щодо усунення речовин, які руйнують озоновий шар, є міжнародним договором, що був підписаний всіма 197-ма країнами світу і набув чинності в 1989 році. У документі встановлені конкретні зобов'язання для кожної країни, зокрема поступове скорочення виробництва і споживання шкідливих речовин до їх повної ліквідації.

