29.09 - 02.10 пройшла виставка ISК SODEX у Туреччині

Витяг з Статуту ГС ХАУ:

"... Головною метою нашої Асоціації є об’єднання у правовому та інформаційному полі компаній та підприємств, фізичних осіб діючих у галузі холодозабезпечення України, а також сприяння членам Спілки – виробникам, інжиніринговим та інсталяційним компаніям, продавцям, імпортерам та експортерам сучасного холодильного устаткування задля досягнення наступних цілей:

- розвиток холодильної галузі в Україні та сприяння виведенню вітчизняних виробників та компаній на міжнародний ринок обладнання, технологій та послуг;

- робота із законодавчими та державними органами влади України з розробки та впровадження міжнародних(Монреальского, Кіотського протоколів та ін.) та українських законодавчих актів з питань їх виконання по речовинах, що руйнують озоновий шар та впливають на глобальні зміни клімату, імплементації європейських нормативних актів та стандартів щодо функціонування вітчизняної галузі холодозабезпечення та підготовки її до функціонуванні за європейськими стандартами якості з урахуванням пропозицій та безпеки членів Спілки;

- представництво інтересів членів Спілки у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, сприяння якнайшвидшому впровадженню єдиних стандартів якості та застосуванню сучасного холодильного устаткування, модернізації нормативно-правових актів, які містять обов'язкові вимоги у промисловій, торговій, побутовій сферах.

- захист та підтримка інтересів членів Спілки у питаннях співпраці з державними органами, забезпечення безпечного та ефективного функціонування, здійснення підприємницької діяльності членами Спілки у конкурентному середовищі, вирішення та урегулювання спірних і конфліктних питань між членами Спілки;

- системна робота із закладами професійної освіти з питань її вдосконалення відповідно найкращих європейських стандартів та з питань спільної підготовки якісних кваліфікованих кадрів для галузі, їх сертифікації і підвищення кваліфікації;

- участь членів Спілки у міжнародних освітніх, технологічних та інноваційних проектах, які забезпечують досягнення цілей Спілки..."

   

3 Жовтня 2021
   В столиці Туреччини Стамбулі пройшла щорічна міжнародна виставка ISK SODEX ISTANBUL 2021. Цього року, на виставці "Акватерм 2021" Голова Правління ГС "Холодильна асоціація України" мав робочу зустріч з паном Айком Дідоняном, головою асоціації турецьких експортерів сектору HVAC-R. Тоді ж турецька сторона запросила відвідати виставку в Стамбулі та зустрітися для обговорення питань можливої співпраці. Отже, на запрошення колег візит відбувся.
   Виставка почалася 28 вересня з зустрічі партнерів та учасників виставки у форматі B&B. Зала та самі зустрічі були чудово організовані та підготовані для участі більш ніж 200 представників бізнесу у секторі HVAC-R з Туреччини, Франції, Німеччини, Італії, Ірану, Грузії, Кенії, Узбекистану, Марокко та ін.
  29 вересня відбулося урочисте відкритя виставки. На запрошення організаторів захід відвідав Міністр торгівлі республіки Туреччина, виступили на відкритті також Президент асоціації експортерів Туреччини, представники інших асоціацій та урядових структур. З основних фокусів спікерів - розвиток сектору HVAC-R, розвиток технопарків та розвиток експорту. Увага до сектору та взагалі до галузі машинобудування - дуже велика. І це не може не визивати заздрість, тому що турецькі колеги мають потужні державні інструменти фінансової підтримки виробництва та просування експорту практично до всіх країни світу.
  Стенди учасників на виставці мали досить потужні експозиції обладнання, від систем водопостачання до систем опалення, вентиляції, кондиціонування та охолодження. Також були стенди профільних видавництв.

Проведені зустрічі з: 1)Президентом ISKID паном Айком Сердаром Дідоняном 2)Президентом ISIB паном Мехметом Шаналом та членами Правління ISIB
 З домовленостей з турецькими колегами маємо наступне:
1)Пропозицію від турецьких колег провести онлайн вебінар для B&B зустрічей та спілкування турецьких компаній з представниками українських компаній в грудні 2021 року.
2)Пропозиція турецьким колегам відвідати виставку "Акватерм 2022", можливо з організацією колективного стенду.
3)З'ясовуємо можливості колективного відвідування делегацією з України у 2022 році.

   Також висловлюємо подяку Володимиру Гринько, комітет з просування експорту ГС "ХАУ" за надану допомогу у подорожі та за фаховий переклад під час перемов.

Висновки: підтримка держави відіграє найбільшу роль для розвитку та підтримки сектору та для створення експортного потенціалу на довгостроковий період. Нам є чому вчитися і ми запросили в колег інформацію про деталі - як саме це працює та які інструменти підтримки використовуються. Як тільки но ми ї отримаємо, обов'язково повідомимо Вам.

Галерея

Повернутись до списку